16 жовтня 2019 року для учнів випускних класів Білокриницького ОЗЗСО І-ІІІ ступенів проведено профорієнтаційний урок на тему «Мій вибір – моє майбутнє». У новому навчальному році це перша зустріч з учнівською молоддю 9 та 11 класів, що входять до циклу профорієнтаційних заходів запланованих фахівцями Великоолександрівської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості.
Під час бесіди говорили, що рішення про вибір професії повинно бути свідомим, вільним і прийматися самостійно. Але це не означає, що в процесі вибору професії не потрібно зважати на поради старших і більш досвідчених людей (учителя, класного керівника, батьків). Адже завдання вибору професії набагато складніше будь – якого навчального завдання, тому що для його вирішення необхідно враховувати багато складових, значення яких молодь недооцінює. Справа ще й в тому, що вирішення проблеми вибору професії ніде не “підглянути”, як це можна зробити при виконанні навчальної задачі. У правильності вибору професії переконуються через місяці, а іноді роки. Іноді люди, не віднайшовши того, чого прагне їхня душа, присвячують себе якійсь певній справі… Чи правильно це? Чи отримують вони від своєї професії задоволення? Звичайно, ні!
Займатися ж не своєю справою важко. Втрачається інтерес, людина перевтомлюється, перенапружується, рахує кожну хвилину, коли закінчиться робочий день. У працівника виникає незадоволеність професійною діяльністю, знижується продуктивність і якість праці. Таким чином, помилка допущена при виборі професії, це не тільки особиста невдача людини, але й невдача суспільства , а це дуже дорога ціна за поспішне рішення. Тож потрібно правильно обирати професію, спираючись на свої вподобання, навчитися об’єктивно оцінювати себе і свої можливості. Це, на перший погляд, просто, а насправді – немає нічного складнішого.
В ході обговорення згадали формулу вибору професії, провели тренінг та домовились про наступну зустрічі.
Закінчуючи урок фахівець з профорієнтації, Катерина Федорова побажала всім учасникам знайти своє покликання – значить виявити себе у праці, яка б найкраще відповідала стану душі, поклику серця, інтересам, потребам та способу життя і стати справжніми майстрами у галузі тієї професії, яку оберете!
|